Manapság elég csak megnézni egy híradót, hogy elkeseredjünk: a mai rohanó világ egyre embertelenebb, kegyetlenebb hely. Felfoghatatlanul sokan élnek szegénységben, míg mások önző módon halmozzák fel maguknak a pénzt. Mindenki siet, ha valami baj történik az utcán, legfeljebb azért állnak meg az emberek, hogy lefotózzák a katasztrófát, a nyomort. Bezárkóztunk: ha egy vadidegenhez odamegyünk például útbaigazítást kérni, a legtöbb esetben élből elküldenek minket, mert azt hiszik, koldusok vagyunk vagy valami hátsó szándékunk van.
Ma már szinte alig hisszük el, hogy az emberek jóindulatúak, önzetlenek és már-már elkönyveltük magunkban, hogy a kedvesség kihalt az emberekből.
Szerencsére ez nem így van! Amíg világ a világ, mindig is lesznek olyanok, akik segítőkészek, empatikusak és fontos nekik a többi ember és állat. Ez a 15 kép vissza fogja állítani az emberekbe vetett hited! 🙂
Ez a kislány nem engedi, hogy bárki is szomorkojon a közelében.
A jóság a túlzsúfolt Kínában sem halt ki.
“Az unokaöcsém 5 perc alatt szerzett egy új barátot.” Minden gyermek szeretettel a szívében születik, és nekünk kell úgy nevelnünk őket, hogy ez így is maradjon.
Sportszerűség.
A madárszülők megmentik fiókájukat.
1925-ben egy rendőrtiszt megállította a forgalmat New York utcáin, hogy egy macska átkelhessen az úton kölykével.
Egy szerb kisfiú átkel az árvízen, hogy megmentse a kiskutyát.
Az amerikai tengerészgyalogos vízzel kínálja a japán lányt, akit egy barlangban elbújva talált meg. (1945, Okinawa)
Egy tűzoltó újraéleszti a kimentett anyamacskát, miközben a kölyke nézi.
Amerikai katona segít ellátni egy sérült német katonát, 1944-ben.
Egy turista odaadja papucsait egy hátrányos helyzetű fiúnak.
Egy Subway étterem délután 3 és 5 között ingyen ételt biztosít a hajléktalanoknak.
Egy férfi virágot oszt minden nőnek, akivel a metrón találkozott.
Egy thai férfi kutyáját menti egy áradás után.
Amikor a barátodnak igazán szüksége van egy hívásra…
Végül pedig: Amikor Új-Zélandon 2011-ben olajszennyezettség miatt a pingvinek tollazata megsérült, a lakosság elkezdett nekik pulóvereket kötni, hogy segítsen a bajba jutott állatokon. Nem sokkal később világszerte elkezdtek kötni az emberek, hogy támogassák a pingvineket. Azt nem tudták, hogy egy igazi pingvin sem fogja viselni a pulóvert, ez a fotó is játékállatokkal készült. De a kezdeményezés rengeteg embert mozgósított világszerte, és megmutatta: bajban nem számít a távolság, az emberek segítenek.