Ennek kiküszöbölése végett, most olyan 20 érdekes történelmi tényt gyűjtöttünk össze, melyekről ritkán olvashatunk a történelemkönyvekben, pedig igencsak izgalmasak és nagy jelentőséggel bírnak.
1. A mamutvadászat egyáltalán nem volt jellemző az őskorszakban élt emberekre, mivel nem volt elég fejlett fegyverzetük ahhoz, hogy leterítsenek egy ilyen hatalmas állatot. Így ők inkább csak a már elpusztult mamutokat keresték, a húsuk, a bőrük és a csontjuk felhasználása céljából.
2. A történelem 10 legvéresebb háborúja közül 3 Kínában zajlott.
3. Tutanhamon fáraó sírjának pecsétje 3255 éven keresztül érintetlen maradt.
4. A legfiatalabb pápa 11 éves volt.
5. Egyáltalán nem biztos, hogy Napóleon csapatai lőtték szét a Szfinx orrát, egy 1737-es vázlatrajz szerint ugyanis már akkor is hiányzott, 60 évvel azelőtt, hogy Napóleon csapatai Egyiptomba érkeztek volna.
6. A 19. század elején az angol férfiak épp úgy kivihették a piacra árulni asszonyaikat, mint manapság szokás az állatokat.
7. A történelem leghosszabb háborúja Hollandia és a Scilly-szigetek között zajlott és 1651-től 1986-ig tartott. Külön érdekessége, hogy a háború alatt senki sem sérült meg.
8. Ha pedig itt tartunk: a történelem legrövidebb háborúja az Angol–zanzibári háború volt, amely 40 percig tartott.
9. A világhírű filozófus, Jean-Jacques Rousseau mind az öt gyermekét nevelőotthonba adta.
10. Az Egyesült Királyságban még mindig őriznek egy tortát Viktória brit királynő és Albert herceg esküvőjéről. Igen, ez az esküvő 1840-ben volt.
11. George Washington, az Egyesült Államok leghíresebb elnöke sosem élt a Fehér házban – mivel az ő idejében még nem épült meg az épület.
12. 1952-ben Albert Einstein-t felkérték Izrael elnökének, de ő visszautasította az ajánlatot.
13. Az örökös vita, vagyis a WC papír tekercs felhelyezésének eldöntéséig egészen 1891-ig, vagyis a toalettpapír szabadalmának benyújtásáig kell visszamenni. A szabadalom szerint ez a helyes használati mód:
14. Észak-Koreai korábbi vezetője, Kim Dzsongil 6 operát is írt.
15. Ronald Reagan kaliforniai kormányzó az egyetemi évei alatt vízimentőként dolgozott és 77 ember életét mentette meg.
16. A D-nap vagy D-day D betűje nem Dwight D. Eisenhower vezetéknevéből jön, sőt, nem is a Debarkatian (partraszállás), Doom (végzet, ítélet) illetve hasonló szavakból. A D egész egyszerűen a Day (nap) szóból ered, a D-day azt a napot jelöli, amelyen egy bizonyos hadművelet kezdetét veszi.
17. Jurij Gagarin-nak, vagyis az első embernek az űrben igazából semmit sem kellett csinálnia, a teljes repülést automata üzemmódban hajtotta végre.
18. Nyugat-Európában az utolsó halálbüntetést nem méreggel vagy lőfegyverekkel hajtották végre, hanem guillotine-nal. Ez a lefejezés 1977-ben történt, Franciaországban.
19. 1969-ben véres katonai konfliktus volt El Salvador és Honduras között. Ennek oka az 1970-es labdarúgó világbajnokság selejtezőmeccse volt.
20. Az első világháború kezdetén az Egyesült Államok légierejének összesen 18 pilótája és 5-12 repülőgépe volt.