Már persze ha hiszünk benne, vagy legalábbis érdeklődést mutatunk az iránt, hogy egyszer majd a távoli jövőben valahol-valamilyen oknál fogva valósággá válhat az időutazás.
Mi most semmiképpen sem kívánunk állást foglalni az ügyben és bizonygatni, hogy így volt vagy sem, pusztán 5 felettébb érdekes történetet szeretnénk bemutatni a témával kapcsolatban, melyek hatalmas port kavartak az elmúlt években.
1. A svájci gyűrűóra rejtélye
2008-ban a kínai Shangsi városban egy több, mint 400 éves sír feltárása közben fedezték fel ezt az aprócska, gyűrű méretű órát. Az óra külön rejtélye, hogy hátulján a ,,Swiss made” (Svájcban készült) felirat olvasható, ami csak azért is érdekes, mert a helyi szakértők meg vannak győződve róla, hogy a sír idestova 400 éve, a Ming dinasztia ideje óta háborítatlan volt.
A mai napig nem tudni, hogy mi állhat a dolog hátterében, bár a legtöbben meg vannak győződve róla, hogy csak egy jól kifundált, ravasz átverésről van szó, ám megerősíteni eddig ezt az állítást sem sikerült.
2. Mobiltelefon egy 1928-as Charlie Chaplin filmben
Charlie Chaplin 1928-as filmjének, A cirkusz című némafilmnek az extrákkal teli DVD-jén látható egy rejtélyes fekete ruhás nő, aki úgy tesz, mintha mobilon telefonálna.
Bár a szkeptikusok többsége azzal magyarázza a történetet, hogy egy sima hallókészüléket (hallókürtöt) tart a kezében, ez sem erősíthető meg egyértelműen, az egyedül sétáló hölgynek ugyanis semmi oka sincs a füléhez tartani a szerkezetet, ráadásul a jelenet közben jól látható, hogy mozog a szája, ergo beszél valakihez, pedig senki sincs a közelében. A kivágott jelenetet ERRE A LINKRE kattintva tudjátok ti is megtekinteni a YouTube-on.
3. Rejtélyes időutazó egy múzeumi fotón
A kanadai Bralornei virtuális múzeum egyik fotóján látható egy rejtélyes, az akkori kor divatjához képest roppant modern kinézetű férfi. A kép a South Fork híd árvíz utáni újbóli megnyitása alkalmából készült, 1940 novemberében. Ami a legfurcsább az egész történetben az a fiatalember napszemüvege, illetve a pólója és az azon látható minta, melyek előállításához még hosszú évekig nem volt megfelelő technikai háttér.
Számtalan blog és internetes magazin foglalkozott a témával néhány évvel korábban, akik megannyi érvet és ellenérvet hoztak fel a kép valódiságával kapcsolatban, ám egyhangú döntés azóta sem született az ügyben.
4. A Rudolph Fentz rejtély
A történet szerint 1950 júniusában a Times Square-en sétálók különös incidensnek lehettek tanúi: egy 19. századi ruhákat viselő, szemmel láthatólag zavart férfi bukkant elő a semmiből, majd rövid nézelődés után pánikszerű rohanásba kezdett. Pechjére azonnal elütötte egy kocsi. Amikor a rendőrség átkutatta a halott ruházatát, a zsebében még különösebb dolgokat találtak: többek között egy Rudolph Fentz névre szóló névjegykártyát és 19. századi bankjegyeket.
A név és a cím alapján elindított vizsgálat során bukkantak rá ifjabb Rudolph Fentz özvegyére, akitől megtudták, hogy apósa, idősebb Rudolph Fentz 1876-ban nyomtalanul eltűnt. A rendőrök először nem akartak hinni az azonosságban, de egy nyomozó végül rálelt a korabeli iratok között az eltűnt férfi személyleírására, és annak ruházata egyezett az 1950-ben elütött férfi öltözékével.
5. ,,Férfi a könyvben” rejtély
Egy idős házaspár vásárolta meg az alábbi fotót tartalmazó könyvet egy amerikai régiségkereskedésben. A kép érdekessége, hogy habár 1917-ben készült, már elsőre is szemet szúr rajta a kép közepén, sem frizurájával, sem ruhájával az akkori korba egyáltalán nem illő fiatalember, akire ráadásul a képen szereplő társai is meglehetősen meglepetten tekintenek.
Mivel a rejtélyes kép idestova 100 évvel ezelőtt készült, ezért természetesen nehéz ítéletet hozni az ügyében, de valódisága mellett és ellen is megannyi érvet hoztak fel az utóbbi évek során.