Babycakes Romero, egy brit fotóművész, aki a környezete és az embertársai éles megfigyelője.Kamerával a kezében járja szülővárosa – London – utcáit és dokumentálja a helyeket, az embereket és a pillanatokat.
Néhány évvel ezelőtt kezdte észrevenni, hogy az intim és társadalmi pillanatokon kezd eluralkodni egy bizonyos tárgy: az okostelefon.
A buszon, a metrón, az étteremben, randi előtt, randi után, randi közben, étkezésnél, a fürdőkádban, a liftben, a hallban, a hotelszobában, a moziban, a strandon, szenteste a fánál, szeretkezéskor, ha netán unod a banánt, egyszóval mindenhol, mindenkor, minden helyzetben képesek vagyunk nyomogatni a telefonunkat.
Oly mértékben felgyorsult a technika, és olyan széles tárházzal kínálkozik előttünk (persze mindez nem lehet kifogás a viselkedésünkre), hogy gyakorlatilag nehezen, vagy sehogy nem tudjuk elképzelni az életünket a kütyük nélkül. Újabb függőség van kialakulóban, mégpedig a virtuális világ által ‘felajánlott’ addikció. Nem tudom, ki tudna olyan élethelyzetet mondani, amelyben ne használnánk a mobilunkat, merthogy már a wc-re is azzal megyünk, az szinte alap. Számos mém is született erre az élethelyzetre ugyebár.
Akarva-akaratlanul is eszembe jut a Terminátor, és egyáltalán nem látom valószerűtlennek azt a tézist, hogy az emberiséget az általunk kreált gépek fogják kiirtani. Persze nyilván ez nagy és meredek ugrás a mobilnyomkodásról a kihalásra, de nem alaptalan félelem.
Elgondolkodunk-e magunkon, figyelünk-e eléggé a másikra, a társunkra, a párunkra, az anyukánra, amikor élőben, hús-vér emberként jelen van mellettünk, és nem csak egy virtuális térben látjuk és halljuk, hanem igaziból. Ez is a mi döntésünk. és ahogyan mindenben, ebben is létezik aranyközépút, csak azt olyan nehéz megtalálni…
Ki tudja, talán egyszer az emberek rájönnek, hogy mi fontos igazán!