10 népszerű termék, amit betiltottak a világ egyes országaiban

1. Az M&M’s drazsékat betiltották Svédországban.

A svéd bíróság 2016-ban úgy döntött, hogy teljes egészében betiltja a Mars vállalat által forgalmazott M&M’s-t, mivel annak logója túlságosan is hasonlít a hosszú évek óta (1960) létező svéd csokoládé, a Marabou márka logójához, ami végső soron megtévesztő lehetett volna a fogyasztók számára.

2. A Mountain Dew-t az egész Európai Unióban betiltották.

Az Egyesült Államokban nagy népszerűségnek örvendő Mountain Dew-t az egész Európai Unióban betiltották, köszönhetően a jóval szigorúbb EU-s szabályoknak, melyek tiltják a fruktóz-kukorica-szirup élelmiszerekben történő használatát. A cég persze reagált a betiltásra és készített egy speciális, külön az EU-s piacra tervezett 0,33 literes dobozos változatot, jelenleg csak ezt tudják árulni az Európai Unió tagállamaiban.

3. A mákmagokat betiltották Szingapúrban.

Számos országban rendkívül szigorúak a máktermesztéssel és a mák fogyasztásával kapcsolatos szabályok, a mákban található ópium miatt. Szingapúrban nem is finomkodtak, inkább teljes egészében betiltották a mák termesztését és árusítását.

4. A Coca Colát betiltották Kubában és Észak-Koreában.

Jelenleg összesen két ország van a Földön, ahol nem lehet Coca Colát vásárolni vagy eladni, legalábbis hivatalosan. Ez a két ország Kuba és Észak-Korea, a tilalom pedig az Egyesült Államok hosszú távú kereskedelmi embargójának köszönhető. (Kuba: 1962 óta; Észak-Korea: 1950 óta)

5. A Big Mac teljesen máshogy néz ki Indiában.

Noha India a nemzetközi kereskedelem egyik legnagyobb résztvevője, ez az egyetlen olyan ország a bolygón, ahol nem tudunk sem marhahúsból sem sertéshúsból készült hamburgert vásárolni a McDonald’s-ban. Ehelyett speciális vegetáriánus burgerek kaphatók, azok viszont minden mennyiségben.

6. Betiltott sertéshúsból készült hamburgerek a Közel-Keleten, Malajziában és Indonéziában.

Valószínűleg senkit sem ér meglepetésként, hogy a muszlim országok tiltanak minden féle-fajta sertéshússal kapcsolatos ételt, ez pedig a McDonald’s esetében sincs másképp. Noha a Meki által forgalmazott hamburgerek többnyire marhahúsból készülnek, ezekben az országokban nevet kellett változtatni, hogy még véletlenül se legyen félreérthető, így ott nem „hamburgernek” hanem „beefburgernek” hívják a McDonald’s által forgalmazott burgereket.

7. Irakban betiltották a salátát.

Akár hiszed, akár nem, a teljesen ártalmatlannak tűnő saláta is a vallási kultúra miatt került tiltólistára Észak-Irakban. A Jeziditák azért tiltották be a salátát, mert annak neve „Khas” túlságosan hasonlít arra a kifejezésre, ami az ő szentjeikre utal.

8. Betiltott zöldségek és bogyós gyümölcsök Izraelben.

Egyes zöldségeket – mint a brokkoli, karfiol – kénytelenek voltak betiltani Izraelben az azokat elárasztó rovarok és férgek miatt. Hasonló okok miatt került tiltólistára a bogyós gyümölcsök – mint például málna, szeder – árusítása, azokat ugyanis lehetetlen alaposan megtisztítani ezektől a kártevőktől a gyümölcs teljes szétroncsolása nélkül.

9. A Kinder-tojás be van tiltva az Egyesült Államokban.

Az USA-ban tilos olyan élelmiszert árusítani, amiben az ehető részen belül bármilyen nem ehető tárgy van – kivéve, ha az valamilyen fontos funkcióval rendelkezik, mint például a jégkrém pálcikája. A Kinder-tojás – aminek éppen az a lényege, hogy a csokiban meglepetés-ajándékot talál az ember – a törvény hatálya alá esik, ezért a hetvenes években, amikor a Ferrero piacra dobta az édességet, az nem kapott importengedélyt az USA-ban.

10. Kínában elítélik a fokhagyma fogyasztást.

Noha Kína fokhagyma-nagyhatalomnak számít, a buddhista konyha hagyományai miatt mégis (elvileg) mellőzniük kell annak fogyasztását. A hiedelem szerint ugyanis az elfogyasztása felébreszti az ember legbelső, alantas ösztöneit.

forrás

Ha tetszett ez a bejegyzés, értékeld azzal, hogy megosztod a Facebookon! Köszönjük! 👍🙏