Nemrég járta be a nagyvilágot a hír, hogy Japánban 25 másodperccel indult egy vonat, emiatt a vasúti társaság a következő közleményt tette közzé: „Óriási kellemetlenséget okoztunk az ügyfeleinknek, ami tényleg megbocsáthatatlan.”. Már ebből látszik, hogy arrafelé egészen más szelek fújnak, mint itthon, vagy bárhol máshol a világban. De nézzük, miben más még a japán emberek élete! Találtunk jó néhány dolgot, amit egész másként csinálnak… 🙂
Az üdítős dobozok tetejére a márkaneveket Braille-írással tüntették fel, hogy a vak és látássérült emberek is megvehessék őket.
A 2014-es foci VB-n a japán szurkolók a meccs után az arénában maradtak, hogy segítsenek takarítani.
A legtöbb mosdóban baba ülések vannak a falra szerelve..
Nemrég Japánban szültem meg a kisbabámat. Itt van egy kis ízelítő abból, hogy milyen a kórházi konyha:
Sűrűn találkozni ezzel a látvánnyal a japán fürdőkben. A kézmosásra használt vízzel öblítik le a WC-t, ezzel nem kevés vizet megspórolva…
Csatornafedelek Japánban.
Sokszor van, hogy a diákok segítenek kitakarítani az iskolát, hogy megtanulják, milyen a kemény munka, és hálájukat fejezzék ki az oktatási intézmények és tanáraik felé.
“Véletlenül nekihajtottam a biciklidnek és letörtem a csengődet. Rettentően sajnálom.” Ilyen cetlivel se sűrűn találkoznál máshol a világban.
A szupergyors japán vonatokon meg sem érzed, hogy több száz km/órás sebességgel száguldasz.
Még a csatornában is Koi-pontyok úszkálnak.
A WC-k nagy többségében a beépített gombok segítségével különböző zenéket játszhatunk le, hogy diszkréten elnyomjuk az egyéb hangokat.
Rend a lelke mindennek!
A vonatokon az üléseket abba az irányba forgatod, amelyikbe csak akarod.
Nyilvános WC foglaltságjelző kijelző.
A doboz rágóhoz – ami természetesen fekete, mint mindenhol a nagyvilágban 🙂 – adnak egy kis csomag papírt, hogy a használt rágót beletedd, és majd kidobd, amint lehetőséged adódik rá.
Az áruházakban hűtött csomagmegőrző gondoskodik arról, hogy vásárlás közben is megfelelő hőfokon legyenek a romlandó termékeid.
Reggeli sorban állás a metrónál, japán módra.
“Melyik országból jöttél? Kérlek jelöld be a táblán!” És a japánok itt is igazi japánként viselkednek. 🙂
A reptereken a földi személyzet integetve búcsúzik a felszálló repülőgéptől.