A tajvani törvényhozás kedden elfogadta az állatvédelmi törvény módosítását, miszerint teljesen megtiltják a kutyák és macskák húsának emberi fogyasztását.
A jogszabály értelmében 250.000 tajvani dollár (kb 7500 euró) penzbírságra számíthat, aki kutya vagy macska húst árusít vagy fogyaszt.
Taiwan becomes first country in Asia to ban consumption of cat and dog meat https://t.co/Ga0t9dPx7U pic.twitter.com/24HFL4qQLi
— Hong Kong Free Press (@HongKongFP) April 11, 2017
Annak ellenére, hogy egyre többen tiltakoztak a kutyahús fogyasztása ellen, az ázsiai országokban még mindig nagyon népszerű csemegének számít a kutyahús. Bár 2001-ben már volt egy hasonló méretű tiltakozás, amikor az állatvédők a kutyák és macskák húsának fogyasztása ellen tiltakoztak, de az erőfeszítések ellenére még mindig legálisan is fogyasztani lehetett ezeknek az állatoknak a húsát.
Taiwan Becomes First Asian State To Ban Dog And Cat Meat Served For Humanhttps://t.co/d7CwW4X7Oa#Taiwan #DogMeatTrade #dogmeat pic.twitter.com/IdIzrka9sR
— Online Banking (@ukonlinebanking) April 13, 2017
Vannak, akik kritikus szemmel látják ezt a dolgot és jogosan felteszik a kérdést, hogy miért csak a “kedvenc”, “aranyos” és “édes” állatok védelmében szól a törvény? Mi a helyzet a többi állattal? Őket nem kellene védelmezni? Érdekes és jogos kérdés!