Manapság már külön pszichológiai betegség kerekedett a szelfi függő embereknek hála, hiszen egyesek olyannyira betegesen gyártják magukról a szelfit, azaz az önarcképet, hogy a legkomolyabb függők, akár napi 100-150 képet is kattintanak. Egy fiatal srác, miután 200 szelfi közül egy sem lett megfelelő, hogy feltehesse a közösségi oldalára, annyira elkeseredett hogy dühében öngyilkosságot követett el.
Sajnos a közösség támasztja a legnagyobb elvárást a fiatalokkal szemben, mivel akinek nincsen jó profilképe, az már nem is tartozik közéjük. Amíg az utcán elég egy márkás ruha, egy menő cipő, addig az interneten a hierarchia a profilképek minőségétől. lájk számától, és a profil követőinek számától függően helyezkedik el a piramis legalján vagy legtetején.
Az ismerkedés is könnyebben megy, ha SWAG vagy, azaz menő.. Ha van legalább 3 ezer követőd, és a képeidet többségében nők lájkolják és kommentelik, akkor Te bizony nagyon kapós leszel a nők körében.
Mi lenne, ha mindenki úgy fotózná magát, ahogy valóban kinéz, vagy esetleg egy kicsit előnytelen formájában? Soha nem látni ilyet a közösségi oldalakon, pedig ez lenne az igazi önkifejezés. Harcoljunk a normális képek ellen, és posztoljunk mostantól előnytelen képeket magunkról, mint ahogyan ez az öt lány is tette ezt.
Ők már megmutatták, hogy igenis tenni kell az önámítás ellen, hisz mindkét fotón ő van, de az egyik hátrányosabb helyzetbe taszítja őt. Kérdem én, miért is?!!
Mondd azt, hogy nem aranyos szemüvegben!
Nem is értem, hogy mi lehet a baj a második képpel?! Teljesen jó szerintem. Simán bevállalnám profilképnek.